VoIP Systems

What is VoIP?

پروتکل VoIP متدی است برای برقراری تماس تلفنی بر روی بستر IP.  همانطور که میدانید شبکه های IP سراسر جهان را پوشانده اند.شبکه های سازمانی، فضای ابری خصوصی ،اپراتورهای مخابراتی ، اینترنت جهانیهمه بر روی شبکه IP فعال هستند. بنابراین استفاده از این بستر برای انتقال و برقراری مکالمات تلفنی در هرکجایی که باشید به راحتی فراهم می گردد .

تا سال 1980، تماسهای تلفنی سنتی بر روی بستر شبکه عمومی سوئیچهای مخابراتی (PSTN) برقرار می گردیده در حالی که با ظهور VoIP امکان استفاده مشترک از فضای دیتاو همچنین استفاده از ابزارهای هوشمند همراه فراهم شده است. نرم افزارهای Skype، Google hangouts و Apple facetime نمونه هایی از نرم افزارهای کاربردی در حوزه VoIP هستند . پروتکل VoIP امکانات بیشتری بر روی بستر IP برای کاربران فراهم می آورد. از جمله امکان چت ،ارسال پیام، اشتراک ویدئو، اشتراک فایل و یا برقراری کنفرانسهای تصویری و… باعث جذابیت بیشتر استفاده از این پروتکل توسط کاربران گردیده است .

شرکت زیرا به عنوان نماینده شرکت مایتل در ایران ، به روزترین  و جدیدترین راهکارهایMitel Networks Communication  و UC را در ایران ارائه می نماید .